Program

Elkészült a program első változata. Várjuk hozzá ötleteiket, észrevételeiket!

Köszönettel:

Dr. Tóth Gergely

1 hozzászólás

  1. Farkis tímea

    Kulturális élet: Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar oktatóinak meghívása, tematikus hetek vagy hónapok szervezése: pl. Balaton a magyar irodalomban, és képzőművészetben, Olasz-magyar kulturális kapcsolatok, a Reneszánsz Itáliában és Magyarországon stb. , nyári egyetem szervezése. Az európaiságunkat a hagyományörzéssek össze kell hangolni, ne legyen kirekesztő egyik sem: ezt a gerjesztett ellentétet a bölcsészetudomány fel tudja oldani, a város kulturális programjaira a nyugdíjasok, mozgásukban korlátozottak számára az eljutást meg kell szervezni (KeszthelyPass). A Zeneiskola (a város egyik legfontosabb intézménye) pedagógusait, a növendékeket egy városi zenekar, vagy kamarazenekar létrehozására kellene felkérni.
    KeszthelyPass: minden keszthelyi lakos számára havonta egyszer ingyenes belépést biztosít a város múzeumaiba. (Olaszországban havonta van „múzeumok vasárnapja”, akkor mindenki ingyen bejut a múzeumokba). Felül kellene vizsgálni majd egy szakembernek a város többi „múzeumának” működését, amelyek szerintem nem felelnek a közgyűjteményekről szóló törvényben foglaltakkal:
    https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99700140.tv Lásd: Muzeális intézmények szakmai besorolása
    https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99700140.tv#lbj61idba47
    Komolyzenei, könnyűzenei koncertek szervezése a zenepavilonban—ez működik, de lehetne havonta egyszer a KYC kikötőben is, ahol van utánpótlás nevelés ( a másikban nincs). A KYC által szervezett vitorlásversenyeken való aktívabb városi jelenlét: díjak, felajánlások stb.

    Válasz

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük